İngilizce Geliştirme

Ücretsiz Olarak Kullanabileceğiniz İngilizce Mobil Uygulamalar

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve akıllı mobil kolaylıklar sayesinde pek çok aktivite için çeşitli mobil uygulamalar geliştirildi. Dijitalleşme ile gerek müzik dinlemek ve spor için gerekse eğitim için farklı dillerde uygulamalar bulunmaktadır. Eğitim kategorisinde başta İngilizce olmak üzere pek çok yabancı dili öğrenmenize yardımcı olacak çeşitli İngilizce mobil uygulamalar mevcut.

Dünyanın küreselleşmesi ile aynı dile sahip olmayan bireylerin birbiri ile çeşitli sebeplerle iletişim kurma ihtiyacı doğdu. Gerek iş gerekse turistik seyahatlerde ortak dili konuşabiliyor olmak doğru iletişim kurabilmek açısından sizin için oldukça önemlidir.

Hiç bilmediğimiz yeni bir dili öğrenmenin ise elbette çeşitli zorlukları mevcuttur. Dil bilgisi ve o dile ait kelimeleri öğrenmeye çalıştığımız sürede birçok kaynağa ihtiyaç duyuyoruz. Yeni bir dil öğrenirken deneyimlediğim ve oldukça faydasını gördüğüm uygulamaları bu süreci biraz daha kolaylaştırabilmek amacıyla paylaşmak istedim.

Bu yazımızda, İngilizce mobil uygulama ve bu uygulamalar ile nasıl İngilizce öğrenebileceğinize dair merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

Mobil Uygulamalar ile İngilizce Nasıl Öğrenilir?       

Mobil uygulamalar, İngilizce öğrenmek için oldukça faydalıdırlar. İngilizce mobil uygulamalar sayesinde hızlı, kolay ve oldukça eğlenceli bir şekilde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Telefonunuzda mini bir sınıf olduğunu düşünerek disiplinli bir şekilde mobil uygulamaları kullanmanız dil öğreniminiz açısından oldukça faydalı olacaktır.

İngilizce mobil uygulamalar; kelime bilgisi dersleri, dil bilgisi dersleri, hikâye kitapları ve sesli anlatım gibi aktiviteler sunarlar. Peki gramerinizi ve dinleme becerilerinizi geliştirmek için hangi uygulamaları kullanabilirsiniz? Aşağıda sizin için listelediğimiz uygulamalar ile dil becerilerinizi kolay ve eğlenceli bir şekilde geliştirmeniz çok daha kolay!

İngilizce Mobil Uygulamalar-8 Uygulama         

1. Cake

İngilizce mobil uygulamalar cake

Cake, ücretsiz İngilizce öğrenme programları arasında en yüksek puanlı uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük hayatta ihtiyacınız olan ifadeleri öğrenebileceğiniz, günlük konuşma dili pratikleri yapabileceğiniz bir uygulamadır.

En önemli özelliklerinden birisi de ses kaydetme özelliği sayesinde telaffuz yanlışlarınızda sizi uyarmasıdır. Ayrıca bu özelliği sayesinde daha iyi bir telaffuz için çalışmalar yapmanızı da yardımcı olmaktadır. Online öğretmenler sayesinde, konuşma pratiklerinizi de geliştirmeye imkân sunar.

Bunlara ek olarak bu uygulama, mevcut seviyenizi yükseltmek için yetersiz kalıyor, daha çok mevcut bilgileri kullanım ve kelime bilgisi ekleyerek İngilizceyi tarafınızca aktif bir kullanıma getirmeyi amaçlıyor.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir: Dev İngilizce Konuşma Pratiği Rehberi

2. Mondly

 

İngilizce mobil uygulamalar mondly

Ücretsiz İngilizce öğrenme siteleri içerisinde en kapsamlı uygulama olarak bilinen Mondly birçok kullanıcıya sahip oldukça güzel bir uygulama söylenebilir. Sizin için oluşturulan günlük hedefler ile hem gramer hem de kelime çalışmaları sunuyor.

Çalışma pratikleri arasında diyalog çalışmaları ve arttırılmış gerçeklik de mevcuttur. Bu sayede, son derece akılda kalıcı çalışmalar ile başarılı bir ilerleme izlemeniz mümkün.

3. British Council

İngilizce mobil uygulamalar British Council

British Council Online seviyeleri, İngilizce dil öğrenimi için uluslararası standart olan Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) ile uyumludur. Seviyeniz ne olursa olsun British Council English Online ile öğrenme esnekliğinin keyfini çıkarabilirsiniz.

English Online, CEFR seviyelerinde sunulur:

  • Başlangıç (A1)
  • Alt-Orta Seviye (A2)
  • Orta Seviye (B1)
  • Orta-Üst Seviye (B2)
  • İleri Seviye (C1)

British Council sanat, kültür, eğitim ve İngilizceyi kullanarak Birleşik Krallık ve dünya arasında dostluk, anlayış ve güven inşa eden bir uygulama. Gençlerin potansiyellerini gerçekleştirmeleri için, güçlü ve kapsayıcı bir topluma katılım sağlamada ihtiyaç duydukları yetenek, özgüven ve bağlantıları edinmelerini sağlıyoruz.

İngilizce öğrenerek kaliteli eğitim almalarını ve uluslararası çapta tanınmış başarılar elde etmelerine destek oluyoruz. Sanat ve kültür alanlarındaki çalışmalarımız, yaratıcı ifade ve değişimi tetikleyecek ortam oluşturuyor.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir: İngilizce Yeterliliğiniz için Dil Seviyeleri

4. Rosetta Stone

İngilizce mobil uygulamalar Rosetta Stone

Bir zamanlar piyasadaki en popüler dil öğrenme yazılımı olan Rosetta Stone, birçok İngilizce öğrenen kişi için eskisi kadar tercih edilmese de oldukça etkili uygulamalar arasındadır. Rosetta Stone ile İngilizce konuşmayı öğrenmek için iyi bir öğretmenle canlı ve yüz yüze görüşme seçeneğine sahip olursunuz, İngilizce konuşma pratiği yaparken telaffuzunuzu da düzeltmenize yardımcı olur.

5. Duolingo

İngilizce mobil uygulamalar Duolingo

İngilizce de dahil olmak üzere çok sayıda dili öğrenmenize yardımcı olabilecek Duolingo, kısa dersler ve doğru cevaplar için puan kazandığınız ve yeterli ölçüde alıştırma yaptıktan sonra “seviye atladığınız” bir sistemle eğlenceli bir uygulamadır.

Duolingo ile dil öğrenirken; sanal para kazanabilir, yeni seviyelerin kilidini açabilir ve “akıcılık puanınızın” yükseldiğini görebilirsiniz.

Eğlendirirken öğreten Duolingo ile cep telefonunuzda mobil oyun oynar gibi istediğiniz dil eğitimini alabilirsiniz. Günümüzde, pek çok insan Duolingo uygulamasını kullanmaktadır.

6. Busuu

İngilizce mobil uygulamalar Busuu

Busuu, İngilizceyi online olarak öğrenebileceğiniz ve dünyanın dört bir tarafından insanlarla tanışıp dil becerilerinizi artıracağınız bir platformdur. Seviyelere göre dinleme alıştırmalarını uygulayabileceğiniz oldukça etkili bir sitedir.

İspanyolca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Japonca ve daha fazlasını öğrenin. Kendi dil öğrenme çalışma planınızı oluşturun ve günlük ilerlemenizi takip edin. Ücretsiz denemenizi bugün başlatın!

Telefonunuzda yeni bir dil öğrenmenin en iyi yolunu mu arıyorsunuz? Aramanızı baştan düşünün. Dillere hâkim olmayı herkes için daha kolay, daha eğlenceli ve etkili hale getiren ödüllü uygulama Busuu’yu yeni keşfettiniz.

İster daha yüksek bir not, kariyer artışı, akıllara durgunluk veren seyahat deneyimleri veya sevdiklerinizle daha iyi sohbetler için öğreniyor olun, Busuu en etkili çözümler arasında.

Birinci sınıf özelliklerle dolu, 100 milyondan fazla insanın zaman ve motivasyon eksikliğinden dil bilgisi ve kelime bilgisi sorunlarına kadar öğrenme güçlüklerinin üstesinden gelmesine yardımcı oluyoruz. Bunu, her seferinde bir dönüm noktası olacak şekilde, öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olarak yapıyoruz ve aynısını sizin için de yapmak istiyoruz.

7. Memrise

İngilizce mobil uygulamalar Memrise

Memrise, biraz farklı olan bir uygulamadır. Özetleyecek olursak Memrise, dil ve kelime bilgisi ile ilgili binlerce farklı ders içeren bir öğrenme platformudur. Kursların çoğu Memrise tarafından sağlanmak yerine kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

Temel düzeyde ücretsiz ve hatta reklam bile bulunmamaktadır. Bununla birlikte, daha fazla özellik istiyorsanız, Pro sürümü için ödeme yapmanız gerekecektir.

Pek çok kullanıcı tarafından hazırlanmış çeşitli kurs seçeneği mevcut. Dil seviyeniz ve öğrenme tarzınız ne şekilde olursa olsun, sizin için büyük artılar sağlayacak bir uygulamadır.

Yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olmak için bir “bilgi kartı” sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem, İngilizce öğrenmeye yeni başladığınızda ve belli bir düzeyde yeni kelimeler öğrenmeniz gerektiğinde size yardımcı olur.

Ayrıca, kendinizde bir ders videosu çekebilir ve kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Yeni başlayanlara İngilizce öğretmek, kendi öğrendiklerinizi de pekiştirmeniz için etkili bir yol olacaktır.

8. Speaky

 

İngilizce mobil uygulamalar speaky

Arkadaş edinme imkânı sağlayan ve pratik yapmanıza olanak tanıyan Speaky uygulaması sayesinde 180 ülkeden kullanıcı ile iletişime geçebilirsiniz. Toplamda 110 farklı dilin konuşulduğu Speaky uygulaması ile size uygun sohbet arkadaşınızı bularak, istediğiniz dil için pratik yapabilirsiniz.

Konuşarak ve karşınızdaki arkadaşınızı dinleyerek hem telaffuzunuzu geliştirebilir hem de yeni aksanlar öğrenebilirsiniz.

BukyTalk ekibi olarak bu yazımızda sizlere “İngilizce mobil uygulamalar” konuları hakkında çeşitli bilgiler sunduk. Siz değerli okurlarımız için faydalı olmasını diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgilendirici içerik için bizi takip edin! Öğrendiğiniz bilgileri pratiğe dönüştürmek için ücretsiz seansımıza katılın! Ardından size uygun BukyTalk Paketlerinden yararlanın!

 

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Ücretsiz İngilizce Konuşma Seansı

BukyTalk ile Korkusuzca İngilizce Konuş

Kapalı
Kapalı