İngilizce Okuma

İngilizce Kitap Okumak: Mutlaka Okumanız Gereken 5 İngilizce Kitap

Dil öğrenmek, öğrendiğiniz dilde profesyonel bir şekilde iletişim kurmak ve dil becerilerini kullanmak, günümüz dünyasında bir gereksinim haline gelmiştir. Dünyada en çok konuşulan dillerden birisi olan İngilizceyi öğrenmek ve İngilizcenizi geliştirmek, sandığınızdan daha kolay.

Düzenli olarak konuşma pratiği yapmanın yanı sıra okuma pratiği yapmak da dil gelişiminde oldukça önemlidir. İngilizce okuma becerisini geliştirerek birçok yeni kelime öğrenebilirsiniz. Bunun için çeşitli İngilizce kitaplar okumanız gerekmektedir. Peki İngilizce kitap okumak neden önemlidir?

İngilizcenizi geliştirmek için uygulamanız gereken birçok kriter vardır. Okumak, İngilizce pratiği yapmanın en iyi yollarından biridir. Eğlenceli, rahatlatıcı ve anlama becerilerinizi, kelime dağarcığınızı geliştirmenize yardımcı olur. Bu kriterleri düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman İngilizcenizin gelişmeye başladığını fark edeceksiniz.

Korkusuzca İngilizce Konuş!

BukyTalk

İngilizce'yi Korkusuzca Konuşun!

Doğru ve eksiksiz bir şekilde İngilizce öğrenmek için aktif olarak İngilizce konuşmak çok önemli! BukyTalk'a kaydol ve korkusuzca İngilizce konuşmaya başla!

İngilizcenizi geliştirmek için temel dil becerilerini edinmenin yanı sıra bir çalışma düzeni ve düzenli okuma pratikleri yapmanız da oldukça önemlidir. İngilizcenizi geliştirebilmeniz için birçok metot ve çeşitli alternatifler mevcut.

BukyTalk ekibi olarak bu yazımızda, İngilizce kitap okumanın önemi konusuna konusu hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

İngilizce Kitap Okumak İçin Nasıl Bir Yol İzlemelisiniz?

İngilizce kitap okumak için çeşitli kriterler vardır. Bunları detaylı bir şekilde öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

İngilizce kitap okuma tüyoları

Kelime Dağarcığınının Önemi

İngilizce okuma becerilerinizi geliştirirken kelime dağarcığınızın gelişmesi oldukça önemlidir. Okuma ve yazma becerilerinizi güçlendirmenin en kolay yollarından biri, yazılı kelime dağarcığınıza yeni kelimeler eklemektir. İngilizce, tüm diller arasında en hacimli dillerden biridir ve bu durum, öğrenmeniz gereken birçok kelime anlamına gelmektedir.

Okumak için Özel Bir Zaman Ayırın

İngilizceniz geliştirmek için özel çalışma planınızın olması dil becerilerinizi geliştirmek için düzenli olarak pratik yapmanız oldukça önemlidir.  Okuma becerilerinizi geliştirmek için ilk olarak, kesintisiz bir şekilde okuma yapabileceğiniz bir zaman seçmeniz gerekir. Bir süre oturabileceğiniz, sessiz bir yer seçin.

Okuma becerilerinizi geliştirmek için öğrenmeye açık olduğunuz zamanlarda pratik yapmanız, becerilerinizi geliştirebilmenize yardımcı olacaktır.

Seviyenize Uygun Kitaplar Seçin

Okumak, aynı zamanda diğer İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize de yardımcı olacak en eğlenceli ve etkili yollardan birisidir. Bazı harika hikayelerin tadını çıkarırken kelime dağarcığınızı genişletmenize ve farklı cümle yapılarına aşina olmanıza yardımcı olabilir. İngilizce okuma becerilerini geliştirmek için okuyacağınız materyalin ne olması ve nasıl olması gerektiğini biliyor musunuz?

Okuma becerinizi en üst seviyeye çıkarmak için, seviyenize uygun veya biraz daha yukarısı için hazırlanmış kaynakları okuyabilirsiniz. İngilizcenizi geliştirmek için okuma pratiği yapmak, cümledeki çoğu kelimeyi anlamanıza ve bilmediğiniz birkaç kelimeyi bağlamdan çözebilmenize yardımcı olur.

İngilizce Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir?

İngilizce kitap okuma

Kitap okumak yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olur. Peki kitap okumanın diğer faydaları nelerdir? İngilizce kitap okumanın faydaları aşağıdaki gibidir:

  • Okuma becerinizi geliştirir.
  • Kelime dağarcığınızı geliştirir.
  • Yazma becerilerini geliştirir.
  • Karşınızdaki dinlerken daha iyi anlamanıza yardımcı olur.
  • Hızlı düşünmenize olanak sağlar.
  • İngilizce düşünmenize yardımcı olur.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir: İngilizce Okuma Geliştirme Rehberi

Mutlaka Okumanız Gereken 5 İngilizce Kitap       

The God of Small Things (Arundhati Roy)

İngilizce kitap okuma

“Anadili İngilizce olmayan dil öğrencileri için okuması oldukça kolay bir roman. Arundhati Roy’un Küçük Şeylerin Tanrısı’nı okuyana kadar hem üslupları hem de hikâye anlatımlarında neredeyse basit karakterleri içeriyor.

Beloved (Toni Morrison)

İngilizce kitaplar

Bu yenilikçi roman hakkında söylenebilecek bir yazar olarak Morrison‘ın ender ve dikkate değer yeteneğinin bir ölçüsüdür. Amerikan tarihinin kemiklerinin ve hayaletlerinin en olağanüstü kazısı, derinden musallat, derinden hareketli çok katmanlı destansı bir trajedide sınırlanıyor. İngilizcesini geliştirmek isteyen dil öğrencileri için ideal bir kitap.

The Old Man and The Sea (Ernest Hemingway)

İngilizce kitaplar

Ernest Hemingway, İngilizce öğrenenler için harika olan açık, anlaşılır yazı stili ve kısa cümle yapısıyla oldukça tanınan bir hikâye oluşturmuştur.

Animal Farm (George Orwell)

İngilizce kitaplar

Bu kısa, alegorik roman, insan efendilerine isyan eden hayvanların hikayesini ele almaktadır. Sovyetler Birliği’nde Stalin döneminin bir uyarlamasıdır. Orwell, “Az daha çoktur.” yaklaşımıyla tüm okuma seviyelerine hitap etmek için basit bir İngilizce kullanmış ve hayvanlar kısa, net cümlelerden oluşan bir diyalog serisi oluşturmuştur.

Tuesdays with Morrie (Mitch Albom)

İngilizce kitaplar

Mitch Albom, eski üniversite profesörü Morrie Schwartz ile yeniden bağlantı kurduğunda, değerli hayat dersleri alır ve Morrie’nin hayatının son aylarında ortaya koyduğu tüm komik, anlayışlı bilgeliği okuyucular ile paylaşır. Doğal bir konuşma tarzı ile okuma ve yazma tarzı edinmek için oldukça etkili bir romandır. Ayrıca yüksek sesle okunması gereken ve mutlaka okumuş olmanız gereken etkili bir kitap.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir: En Etkili İngilizce Öğrenme Kitapları

BukyTalk ekibi olarak bu yazımızda sizlere “İngilizce kitap okuma” konusu hakkında çeşitli bilgiler sunduk. Siz değerli okurlarımız için faydalı olmasını diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgilendirici içerik için bizi takip edin!

Öğrendiğiniz bilgileri pratiğe dönüştürmek için https://bukytalk.com/kayitol adresinden veya yanda çıkan WhatsApp ikonundan ücretsiz seansımıza katılın! Ardından size uygun BukyTalk Paketlerinden yararlanın!

 

Korkusuzca İngilizce Konuş!

BukyTalk

İngilizce'yi Korkusuzca Konuşun!

Doğru ve eksiksiz bir şekilde İngilizce öğrenmek için aktif olarak İngilizce konuşmak çok önemli! BukyTalk'a kaydol ve korkusuzca İngilizce konuşmaya başla!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ücretsiz İngilizce Konuşma Seansı

BukyTalk ile Korkusuzca İngilizce Konuş

Ücretsiz İngilizce Konuşma Seansı

BukyTalk ile Korkusuzca İngilizce Konuş

Kapalı
Kapalı