İngilizce Geliştirme

Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir? (2022 Güncel)

Bir dili öğrenmek istemeniz bazen bir ihtiyaç olarak gördüğünüz içindir. Daha sonra ise bu dili anlayabilmek ve konuşabilmek için üzerinde çeşitli çalışmalar yapmaya çalışırız. En son aşamada ise o dil ile iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleriz. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma etkili bir iletişim için geliştirmemiz gereken dört iletişim ve dil becerisidir. Peki bu becerileri evde kendi kendimize geliştirebilir miyiz? Evde İngilizce nasıl öğrenilir?

Evde İngilizce öğrenmek ya da İngilizcenizi geliştirmek tam anlamı ile mümkün olmasa da alt yapınızın üzerine pratik yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Konuşma ve yazma becerisini geliştirmek daha üretken olmanıza olanak sağlar. Buna ek olarak dinleme ve okuma ise konuşma dili ve yazı dilinizi geliştirmenize yardımcı olur. Bu durum, hangi dili öğrenmek isterseniz o dil için geçerli bir kriterdir. Peki evde İngilizce öğrenmek için ne yapmalısınız?

Bu yazımızda, konu hakkında merak edilen detayları sizler için ele alacağız.

Evde İngilizce Öğrenme Yolları

Dizi ve Film İzleyin      

Etkili bir şekilde İngilizce konuşmak ve dil becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız yalnızca dilbilgisi kitaplarındaki konu anlatımları ile istediğiniz dil seviyesine ulaşmanız mümkün değil. Günlük hayatta kullanılan İngilizceyi ve kelimelerin nasıl telaffuz edilmesi gerektiğini öğrenmek için kendi dil seviyenize uygun diziler izlemek tam aradığınız çözümler arasındadır.

Kelime dağarcığınızı geliştirmiş ve bilmeniz gereken cümle kurallarını etkili bir şekilde öğrenmiş olsanız dahi kelimelerin nasıl telaffuz edilmesi gerektiği konusuna ne kadar hakimsiniz? Bu noktada, dizi izlemenin en büyük avantajı, İngilizce kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini duyabilmeniz ve eş zamanlı olarak telaffuz edilen kelimeyi görebilmenizdir.

Dizileri İngilizce altyazı ile izlemek, kelimelerin telaffuz edilme şeklini hem görüp hem de duymanıza yardımcı olur. Bu durum, konuşma becerilerinizi geliştireceği gibi dinleme becerilerinizi de geliştirmenize olanak tanır.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir: Detaylı İngilizce Telaffuz Geliştirme Rehberi

İngilizce Günlük Tutun

İngilizce iletişim kurabilmek için konuşma ve diksiyon becerilerinizi büyük ölçüde geliştirecek olan konuşma pratiğinin yanı sıra hem okuma hem de yazma pratiği yapmak da oldukça önemlidir. Ayrıca okuma ve yazma becerilerinizi geliştirerek dilbilgisi becerilerinizi ve kelime dağarcığınızı da geliştirebilirsiniz. Bunun için ise etkili çözümlerden birisi de günlük tutmaktır. İngilizce bir günlük tutmanız hem gün içerisinde yaptıklarınızı İngilizce düşünmenize hem de düzenli olarak İngilizce yazma pratiği yapmanız için oldukça faydalıdır.

İngilizce Haber Metinleri Okuyun 

Evde İngilizce öğrenme ve geliştirme sürecinde okuma becerilerinizi geliştirmenin en etkili yollarından birisi de elbette ki haber metinler okumaktır. İngilizce dil becerilerinizi geliştirirken pes etmemeli ve her zaman eksiklerinizin üzerine gitmelisiniz. Haber metinleri okumanız ise hem farklı metin türlerine aşina olmanıza hem de gündemi takip ederek kendi kendinize İngilizce düşünmeye başlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun için ise düzenli olarak pratik yapmalısınız.

Dil Becerilerinizi Geliştirmeye Yoğunlaşın

Bir dili öğrendiğinizi düşünebilirsiniz ancak o dilde etkili bir şekilde iletişim kurmadan tam anlamı ile o dili öğrenmiş olmazsınız. Dil becerilerinizi geliştirmek için ise bol bol dil pratiği yapmanız ve kendi eksikleriniz doğrultusunda yeni çalışma metotlarına başvurmanız gerekir. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinizi eş zamanlı bir şekilde geliştirmeli ve bol bol çalışma yapmalısınız.

İngilizce Online Eğitimlere Katılın     

Dil öğrenme ve geliştirme süreci sabır isteyen süreçlerdendir. Evde İngilizce dil becerilerinizi geliştirirken azimli bir şekilde çalışmalı ve her zaman eksiklerinizin üzerine gitmelisiniz. Bunun için ise online İngilizce eğitimlere katılabilirsiniz. BukyTalk’un uzman kadrosu ile dil becerilerinizi geliştirmek için web sitemiz üzerinden size uygun paketlere en avantajlı biçimde üye olabilirsiniz. Çeşitli ders metotlarımız ile eğlenirken öğrenebilir ve ayrıca samimi sınıf ortamında rahat rahat konuşarak sohbet edebilirsiniz.

Youtube Videoları İzleyin

https://www.youtube.com/c/TeacherVanessa

Youtube, dünyanın en büyük video platformlarından birisi. Her türden içeriğin bulunduğu Youtube ile evde İngilizce öğrenebilirsiniz. Kendi zevkinize uygun kanalları bularak işe başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz ve ilginizi çeken konularda videolar izlemek İngilizce öğrenme sürecinize çabucak alışabilmeniz için bir avantajdır.

Eğer, başlangıç seviyesindeyseniz videoları anlamanız zor olacaktır. O yüzden İngilizce dil seviyenize uygun videolar izlemelisiniz. Bunun için Learn English with EnglishClass101.com, Linguamarina, Speak English with Vanessa kanallarını deneyebilirsiniz.

Yine videoları izlemekte zorlanıyorsanız parçalara bölme yöntemini deneyin. Örneğin, videolardan biri 30 dakika ise bunu 10’ar dakika şeklinde  3 parçaya bölerek kolaylaştırabilirsiniz. Bu hem sizi motive edecek hem de odağınızı koruyacaktır.

Bol Bol Konuşma Pratiği Yapın      

   

İngilizce speaking becerilerinizi geliştirmek, daha kolay seyahat etmekten daha fazla insanla iletişim kurabilmeye ve hatta daha profesyonel iş alanlarında çalışabilmeye kadar birçok avantaj sunar. İngilizce konuşma pratiği yaparak konuşma becerilerinizi geliştirmek için BukyTalk web sitesi üzerinden size uygun seansı satın alabilir böylece speaking pratiklerine profesyoneller yardımı ile başlayabilirsiniz.

BukyTalk ekibi olarak bu yazımızda sizlere “Evde İngilizce nasıl öğrenilir?” konusu hakkında çeşitli bilgiler sunduk. Siz değerli okurlarımız için faydalı olmasını diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgilendirici içerik için bizi takip edin!

Öğrendiğiniz bilgileri pratiğe dönüştürmek için sağda çıkan WhatsApp ikonundan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ardından istediğiniz BukyTalk Paketlerinden yararlanabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Ücretsiz İngilizce Konuşma Seansı

BukyTalk ile Korkusuzca İngilizce Konuş

Kapalı
Kapalı