İngilizceİngilizce Geliştirmeİngilizce Konuşma

İngilizce Konuşma Konuları Nelerdir?

İngilizce öğrenmek isteyen birçok dil öğrencisi, dilde profesyonelleşmeyi amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra anadili İngilizce olan native speakerlar ile karşılıklı diyalog kurmaları gerektiğinde bu durum karşısında çekingen davranabilirler. Herhangi bir dil, öğrenirken o dilde akıcı bir şekilde konuşabilmek için düzenli olarak dinleme ve konuşma pratiği yapmanız oldukça önemlidir. Peki İngilizce konuşma becerileri nasıl geliştirilir ve İngilizce konuşma konuları nelerdir? BukyTalk ekibi olarak bu yazımızda “İngilizce konuşma konuları ve “İngilizce konuşma geliştirme süreci’’ hakkında merak edilenleri detaylı bir şekilde sizler ile paylaşacağız.

ucretsiz-ingilizce-konusma-seansina-katil

İngilizce Konuşma Geliştirme Süreci      

 

Korkusuzca İngilizce Konuş!

bukytalk-kampanya-gorseli

BukyTalk

İngilizce'yi Korkusuzca Konuşun!

Doğru ve eksiksiz bir şekilde İngilizce öğrenmek için aktif olarak İngilizce konuşmak çok önemli! BukyTalk'a kaydol ve korkusuzca İngilizce konuşmaya başla!

İngilizce öğrenirken, her milletten insan ve farklı aksanlarda İngilizce konuşan kişiler ile iletişim kurmanız gerekecektir. Bu sebeple de İngilizce konuşurken karşınızdaki kişiyi anlayabiliyor olmanız büyük öneme sahiptir.  İngilizce konuşma becerinizi geliştirmek ise dinleme ve okuma yaparak profesyonelleşebileceğiniz bir dil becerisidir.

 

İngilizce Konuşma Geliştirme Sürecinin Önemi

İngilizce-konuşma-konuları

İngilizce konuşmak ve İngilizce konulma becerilerini geliştirme süreci son derece önemli bir süreçtir. Bu nedenle de konuşma becerilerinizi geliştirme yöntemlerine önem vermeniz gerekir. İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirme sürecinde ise karşınızdaki kişiler ile konuşurken söylenenleri anlamaya çalışarak İngilizce anlama becerinizi de geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra İngilizce konuşma pratiği yapmak zamanla bu becerinizi geliştireceğiniz için kendinize olan özgüveninizin artmasına olanak tanır. Ayrıca motivasyonunuzun artmasını da yardımcı olur. Bununla birlikte İngilizce konuşma pratiği, İngilizce iletişim kurmak ve native speakerlar ile doğal bir şekilde konuşabilmek için son derece gerekli bir süreçtir.

 

Ana dili İngilizce olan eğitmenler ile konuşmak her zaman sizin için en büyük avantajlardan birisidir. İngilizce konuşan eğitmenler ile pratik yapmak ve İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmek için siz de BukyTalk’a başvurun! Dil seviyenize uygun seanslar ve çeşitli eğitim paketleri ile eğlenirken öğrenebilir ve İngilizce konuşma pratiği yapabilirsiniz.

 

İngilizce Konuşma Konuları Nelerdir?

İngilizce-konuşma-konuları

Başlangıç aşamasında İngilizce konuşmak için İngilizce konuşma konularını tercih etmek büyük öneme sahiptir. Sizin için hazırladığımız İngilizce konuşma konuları ise aşağıdaki gibidir:

 

 1. Natural Disasters
 2. Natural Wonders
 3. Numbers
 4. Online Dating
 5. Neighborhoods
 6. Personality
 7. Privacy
 8. Neighbors
 9. News
 10. Past Ability
 11. Productivity
 12. Remedies
 13. Responsibility

 

İngilizce eğitiminin gramer odaklı olması ve İngilizce konuşma pratiği yapma imkanlarının kısıtlı olması sebebi ile birçok kişi İngilizce konuşamamaktadır. Bu nedenle konuşma sürecinde insanlar başarısız hissetmektedir. Bu durum ise kişilerin İngilizce konuşma konusunda özgüvensiz hissetmelerine sebep olmaktadır.

 

Bir dili en çok o dili konuşabilmek için öğrenmekteyiz. Konuşma pratiği yapmadığımız durumda ise öğrenilen gramer ve kelime bilgisi de kolaylıkla unutulabilir. Bu sayede İngilizce kelime ezberlemek için yaptığımız çeşitli çalışmalarda, zamanları öğrenmek için yaptığımız çalışmalarda etkisiz olur.

Online İngilizce Konuşmanın Kolaylığını BukyTalk İle Deneyin!

Her ne kadar konuşma pratiği yapma olanağı daha az olsa da eskisi kadar zor değildir. Ayrıca çevrenizde İngilizce konuşabileceğiniz kişiler yoksa İnternet ve sosyal medyadan yararlanmanız mümkündür. Birçok yabancı insanın yer aldığı sosyal medya platformları sayesinde yabancılarla tanışıp İngilizce konuşma pratiği (dilerseniz başka dillerde de) yapmanız mümkündür.

 

BukyTalk ekibi olarak İngilizce konuşma konuları hakkında çeşitli bilgiler sunduk. BukyTalk platformu ile konuşma seviyenize uygun konuşma paketlerinden yararlanarak ana dili İngilizce olan konuşmacılar ile konuşmanız mümkündür. Yapmanız gereken ücretsiz İngilizce konuşma seansına katılara sonrasında istediğiniz İngilizce konuşma paketlerinden yararlanmak! Hizmetlerimiz ve paketlerimiz hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İngilizce Edatlar Nelerdir? En Popüler İngilizce Edatlar!

Korkusuzca İngilizce Konuş!

bukytalk-kampanya-gorseli

BukyTalk

İngilizce'yi Korkusuzca Konuşun!

Doğru ve eksiksiz bir şekilde İngilizce öğrenmek için aktif olarak İngilizce konuşmak çok önemli! BukyTalk'a kaydol ve korkusuzca İngilizce konuşmaya başla!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı